Výroba chytré chemie
Vzdělání - výzkum - inovace

Poola

Chemie pro čistění a úklid

Odstraňovač samolepek ANTILABEL

Antilabel rozpouští lepidla samolepících materiálů, asfalt, žvýkačky atd. Je ideální pro snímání samolepící reklamy. Nepoškozuje autolaky, kovy ani většinu plastů. Postup: Naneste štětcem nebo sprejem, zakryjte fólií proti odparu, nechte 2-3 minuty působit, setřete uvolněné lepidlo tkaninou nebo škrabkou a zbytek umyjte vlhkou houbou s mýdlem.

Koncentrovaný průmyslový čistič Kalif

KALIF je vysoce hodnotný čistič pro průmysl, lesnictví a řemeslo. Rozpouští mastnoty z motorů, strojů, pryskyřice z řetězových pil a zažranou špínu všeho druhu. Vyčistí pilové kotouče, vrtáky, frézy, plochy/kryty strojů, beton, kámen, zámkovou dlažbu, skla kamen, grily atd. Ředění: 50x pro podlahy, 3x pro běžné použití, koncentrát pro motory a pily. Postup: Naneste, nechte několik minut působit, setřete tkaninou a/nebo opláchněte vodou. Podrobné informace viz technický list.

Koncentrovaný čistič rzi a vodního kamene ACI 10

ACI 10 odstraňuje vodní kámen, rez a usazeniny v topných a chladících okruzích, trubkách, sprchách, toaletách, bazénech atd. Používá se též na čištění mikrosít v čistírnách odpadních vod nebo na čištění chladících okruhů forem. Obsahuje inhibitor koroze. Nepoškozuje ocel, chrom, smalt, měď, plasty, obklady. Návod: Zředěný čistič dle tabulky naneste na čištěné povrchy štětcem nebo sprejem. Nechte krátce působit (nejdéle 5 minut) a důkladně opláchněte vodou. Při silném znečištění postup opakuje a případně použijte kartáč. Nepoužívejte na mramor, pozink, vápenec a beton. Pouze pro profesionální použití.

Použití Ředění
Silné nánosy 3x
Běžné čištění 10x
Údržba, okruhy 50x
Čistič nerezu PROFI

Čistič nerezu PROFI čistí a leští nerezové odsavače par, plochy a předměty. Odstraňuje mastnotu, šmouhy a špínu. Navíc na vyčištěném nerezu zanechává ochranný film.
Postup: Naneste, měkkou tkaninou nerez otírejte a nakonec vyleštěte do sucha. Pouze pro profesionální použití.

Čistič hliníkových lamelových výměníků ALUMEL

Hliníkové lamely ve výměnících vzduchu se zalepují mastným prachem, například v potravinářských provozech. Hliník/dural je ale běžnými alkalickými i kyselými čističi korodován a proto nejdou běžné čističe použít. ALUMEL obsahuje silný inhibitor koroze, mastný hliník/dural vyčistí, ale nenaruší. ALUMEL lze úspěšně používat i při čištění hliníkových/duralových dílů v průmyslu a řemesle.

Koncentrovaný čistič disperzních laků, barev a PVAc lepidel DISPERSOL 6

Nabobtnává a uvolňuje zaschlé disperzní laky, barvy a PVAc lepidla. Čistí lakovací jednotky, stroje, nářadí apod. Nepoužívejte koncentrát, neředěný nebude fungovat. Postup: Naneste (ponořte), nechte působit několik minut, setřete tkaninou a umyjte vodou. Pouze pro profesionální použití.

Ředění Použití
1+5 Nejsilnější účinky. Pro silné zaschlé nánosy
1+14 Výborné účinky na zaschlé slabší nánosy
Čistič vytvrzeného silikonu

Nabobtná a oddělí vytvrzené neutrální i acetické silikonové tmely od podkladu. Naneste, nechte asi 10 minut působit, seškrábněte a vytřete mokrou tkaninou. Na silnější vrstvy silikonu nechte působit déle. Může narušovat některé plasty, nátěry a lehké kovy. Pouze pro profesionální použití.

Čistič monitorů, skel a plastů s antistatickým účinkem

Čistí rychle, nezanechává šmouhy. Čistí brýle, optiku, displeje, obrazovky, autoplasty, nábytková skla atd. Postup: Nastříkejte na ošetřovaný povrch a vytřete čistou suchou tkaninou z mikrovlákna. Při silném znečištění postup opakujte. Čistič není klasifikován jako nebezpečný.