Výroba chytré chemie
Vzdělání - výzkum - inovace

Poola

Chemie pro dřevoprůmysl a nábytek

Nízkoviskózní kluzivo pro hoblovky

Kluzivo umožňuje hladký posuv dřeva na hoblovacím stole. Vytváří tenký film, který dlouho vydrží, zabraňuje ulpívání pryskyřice a navíc plochy čistí. Kluzivo má též čistící účinky na pryskyřice, vazelínu, tuky atd. Postup: Nastříkejte nebo rozetřete Kluzivo na hoblovací stůl a nástřik/povlak podle potřeby obnovujte. Balení 1 litr má dávkovací trysku. Kluzivo je v přírodě plně biologicky rozložitelné. Kluzivem znečištěné předměty omyjte vodou s přídavkem běžného saponátu. Kluzivo není klasifikováno jako nebezpečné.

Čistič truhlářských nástrojů

Čistič truhlářských nástrojů zbaví nástroje zaschlé či připečené pryskyřice a mastnot. Umí vyčistit pilové kotouče, vrtáky, frézy či plochy/kryty strojů. Postup: Znečištěné nástroje ponořte asi na 30 minut do čističe a vytřete tkaninou nebo opláchněte vodou. Na plochy/kryty strojů nebo na zabudované kotouče/nástroje čistič nastříkejte a vytřete tkaninou. Nepoužívejte na hliník, dural nebo pozink.

Čistič vytvrzených polyuretanových lepidel PUR CLEANER FAST

Rychle rozrušuje vytvrzená PUR lepidla, nevytvrzená lepidla odmývá. Čištěný kovový díl ponořte do čističe, nechte působit asi 5-30 minut (podle síly nánosu lepidla). Rozrušené lepidlo seškrábněte. PUR CLEANER FAST lze použít opakovaně, ale vzdušná vlhkost postupně snižuje účinnost čističe. Může narušovat některé plasty, nátěry a těsnění - nutno vyzkoušet. Při potřísnění omýt vodou. Pouze pro profesionální použití.

Čistič vytvrzených polyuretanových lepidel PUR EKO

Rozrušuje vytvrzená PUR lepidla, nevytvrzená lepidla odmývá. Čištěný díl ponořte do čističe, nechte působit 20-60 minut (podle síly nánosu lepidla). Rozrušené lepidlo seškrábněte. Není klasifikován jako nebezpečný a proto nemá výstražné symboly. Pouze pro profesionální použití. Tento produkt se teprve testuje v provozu.

Čistič nevytvrzených PUR lepidel

Rozrušuje vytvrzená PUR lepidla, nevytvrzená lepidla odmývá. Čištěný díl ponořte do čističe, nechte působit 20-60 minut (podle síly nánosu lepidla). Rozrušené lepidlo seškrábněte. Není klasifikován jako nebezpečný a proto nemá výstražné symboly. Pouze pro profesionální použití. Tento produkt se teprve testuje v provozu.

Čistič obráběcích hliníkových nástrojů ALUCLEAN

Při obrábění dřeva se nástroje postupně zalepují pryskyřicí. Na NC strojích se často používají hliníkové nebo duralové nástroje kvůli snížení hmotnosti. Ale hliník ani dural nelze čistit obvyklými alkalickými čističi kvůli korozi. ALUCLEAN pryskyřici rozpouští, ale hliník nepoškozuje. ALUCLEAN lze samozřejmě používat i na ocelové nástroje.

Čistič vytvrzeného silikonu

Nabobtná a oddělí vytvrzené neutrální i acetické silikonové tmely od podkladu. Naneste, nechte asi 10 minut působit, seškrábněte a vytřete mokrou tkaninou. Na silnější vrstvy silikonu nechte působit déle. Může narušovat některé plasty, nátěry a lehké kovy. Pouze pro profesionální použití.

Koncentrovaný čistič disperzních laků, barev a PVAc lepidel DISPERSOL 6

Nabobtnává a uvolňuje zaschlé disperzní laky, barvy a PVAc lepidla. Čistí lakovací jednotky, stroje, nářadí apod. Nepoužívejte koncentrát, neředěný nebude fungovat. Postup: Naneste (ponořte), nechte působit několik minut, setřete tkaninou a umyjte vodou. Pouze pro profesionální použití.

Ředění Použití
1+5 Nejsilnější účinky. Pro silné zaschlé nánosy
1+14 Výborné účinky na zaschlé slabší nánosy
Separační a kluzná kapalina ROLOJET

ROLOJET poskytuje separační, kluzné, zvlhčující a chladící vlastnosti pro přítlačné a vodící válce, nástroje a dráhu v nábytkářských strojích. Nanáší se nejlépe sprejem, nástřik se podle potřeby obnovuje. ROLOJET se postupně odpařuje, houstne a pokrývá povrch separační a kluznou krémovou vrstvou. Odmývá se vodou. Pouze pro profesionální použití.

Koncentrovaná separační kapalina pro PVAc lepidla

Při lepení PVAc lepidly se mohou přetoky lepidla přilepit na nástroje, membránu nebo stůl. Při použití naší koncentrované separační kapaliny se tak nestane. Naše koncentrovaná separační kapalina se ředí vodou obvykle 1+4, PVAc lepidlo separuje a zároveň lepidlo čistí. Nemá vliv na následnou povrchovou úpravu dřeva.

Odpařující se kluzivo pro hoblovky KLUZIVO II

Kluzivo II umožňuje hladký posuv dřeva na hoblovacím stole. Vytváří tenký film, který pryskyřici rozpouští a zároveň zabraňuje ulpívání další pryskyřice. Případné stopy kluziva se z povrchu dřeva během několika hodin odpaří a nemohou tak rušit následující povrchovou úpravu nebo lepení dřeva. Postup: Nastříkejte/rozetřete Kluzivo II na hoblovací stůl. Nástřik časem obnovte. Pouze pro profesionální použití.