Výroba chytré chemie
Vzdělání - výzkum - inovace

Poola

Ofsetová chemie

Vývojka pro termální CtP desky

Tato vývojka vyvolává CtP termální desky různých výrobců, například Kodak. Regeneruje se buď opět vývojkou nebo regenerátorem.

Regenerátor pro CtP termální vývojku ofsetových desek

Náš CtP regenerátor je určen pro naši pružnou CtP vývojku. Výrazně prodlužuje životnost lázně, šetří náklady na vyvolávání, snižuje objem odpadů = šetří další náklady na jejich likvidaci. Používání regenerátoru umožňuje udržet původní sílu vývojky a dosahovat konstantních poměrů ve vyvolávacím automatu. Na druhé straně je třeba dbát, aby se regenerátoru nedávkovalo příliš, protože zesílenou vývojkou by se desky mohly poškodit. Správná dávka CtP regenerátoru se určí podle vodivosti lázně.

Zahuštěný konzervovač pro ofsetové desky K 20

Zahuštěný konzervovač K 20 chrání ofsetové desky při přestávkách tisku i při archivaci. Ve vyvolávacích automatech navíc neutralizuje zbytky vývojky na ofsetových deskách. Vysychá do tvrdého filmu i ve vlhčím ovzduší. Před použitím se ředí vodovodní vodu 1 + 1.

Čistič CtP ofsetových desek DIGICLEAN

Speciální čistící mléko DIGICLEAN je určeno pro všechny CtP ofsetové desky. Jeho jedinečné složení umožňuje v jedné operaci šetrně odstranit oxidy i barvu z netisknoucích míst a zároveň aktivovat tisknoucí místa. Postup: Promíchaný DIGICLEAN se rozetře houbou a deska se potom setře vlhkou houbou.

Expres čistič vyvolávacích automatů ofsetových desek C7

Spolehlivě rozpouští vodní kámen a nežádoucí usazeniny ze stěn i z válců vyvolávacího automatu. Doba čištění 10 minut. Expresní účinek, možnost opakovaného použití.

Čistič potahů válců PLYŠ

PLYŠ rozpouští barvu a jiné nečistoty ze všech textilních materiálů potahů válců. Postup: Potahy se nasytí čističem, promnou se a důkladně se vymyjí vodou.

Nepěnivý čistič vodných okruhů ofsetových strojů CIRKUL II

CIRKUL II odstraňuje z vlhčicích okruhů ofsetových strojů nečistoty z papírů, zbytky barev, řasy apod. Ředí se vodou 5x až 10x. Ve vlhčicím okruhu se ředěný CIKUL II nechá nejméně 30 minut cirkulovat a potom se okruh důkladně vypláchne vodou. CIRKUL II je nepěnivý a snadno se vyplachuje.

Čistič válců vyvolávacích automatů ROLL

ROLL umí vyčistit zatvrdlé nerozpustné povlaky z gumových válců oplachové sekce vyvolávacích automatů, což běžné kyselé čističe neumí. POSTUP: Válec se ponoří do čističe. Po asi hodině působení se rozrušené nečistoty rozmyjí kartáčem nebo dřecí PAD houbou na nádobí a umyjí se vodou. Lze použít opakovaně.

Koncentrovaný průmyslový čistič Kalif

KALIF je vysoce hodnotný čistič pro průmysl, lesnictví a řemeslo. Rozpouští mastnoty z motorů, strojů, pryskyřice z řetězových pil a zažranou špínu všeho druhu. Vyčistí pilové kotouče, vrtáky, frézy, plochy/kryty strojů, beton, kámen, zámkovou dlažbu, skla kamen, grily atd. Ředění: 50x pro podlahy, 3x pro běžné použití, koncentrát pro motory a pily. Postup: Naneste, nechte několik minut působit, setřete tkaninou a/nebo opláchněte vodou. Podrobné informace viz technický list.

Ecomatic

ECOMATIC II je speciální vodná emulze pro strojní mytí použitých ofsetových desek před jejich archivací. Mycí zařízení se naplní připravkem Ecomatic II zředěným vodou 1 + 1. Dále se postupuje podle návodu k mycímu zařízení.

Korekturní tužky
Korekturní tužka pro CtP termální desky

Tato tužka vymazává nežádoucí tisková místa na CtP termálních deskách. K dispozici je silný i slabý hrot.
Balení: 1 kus.

Regenerační mléko na válce a gumy ofsetových strojů REMIL

Regenerační mléko REMIL odstraňuje z barevníkových válců i z ofsetových gum ztvrdlou sklovitou kůru, nečistoty z papírů, zbytky barev a vodní kámen. Válce znovu získají hebký matný povrch důležitý pro kvalitní přenos barvy. REMIL je kapalina složená ze dvou vrstev, které se po rozmíchání změní na bílou emulzi. POSTUP: Po normálním umytí válců nastříkejte rozmíchané mléko na válce, nechte válce 3-5 minut točit a vsakující se mléko doplňujte. Nakonec válce opláchněte vodou. Válce takto ošetřujte 1x – 2x týdně.

Ztvrzovač vody pro ofsetový tisk TVRZ II

Ztvrzovač TVRZ II zvyšuje tvrdost příliš měkké vody, například vody získané reverzní osmózou. Obvyklá dávka 0,5 % zvýší tvrdost vody o 1,6 mmol/l = 8,8 °N.

Hydrofil Koncentrovaný hydrofil pro ofsetové desky H 10

Obnovuje hydrofilní vlastnosti znečištěných desek, u nových desek je zlepšuje. Před použitím se ředí vodou 1+9. Ošetřovaná deska se potře a opláchne vodou.

Regenerátor transportních válečků REG

Odstraňuje z gumových transportních válečků a z dalších gumových dílů ztvrdlou sklovitou kůru způsobující prokluzování. Guma znovu získá hebký měkký povrch. Postup: Válečky/díly otírejte tamponem 1-2 minuty.

Čistič válců vyvolávacích automatů ROLL

ROLL umí vyčistit zatvrdlé nerozpustné povlaky z gumových válců oplachové sekce vyvolávacích automatů, což běžné kyselé čističe neumí. POSTUP: Válec se ponoří do čističe. Po asi hodině působení se rozrušené nečistoty rozmyjí kartáčem nebo dřecí PAD houbou na nádobí a umyjí se vodou. Lze použít opakovaně.