Výroba chytré chemie
Vzdělání - výzkum - inovace

Poola

Vývoj receptur

Čistič slizů flokulantů PAA-STRIP

PAA-STRIP Odstraňuje klouzající gelovité slizy po zvlhlých flokulantech. Je-li flokulant přischlý, zvlhčete ho sprejem s vodou. Postup: Důkladně posypte gelovitý sliz a promíchejte stěrkou. Většina gelu se nabalí na PAA-STRIP a vytvoří hrudku, kterou odstraňte. Zbytek gelu s PAA-STRIPem vytřete hadrem a případně omyjte vodou s Jarem. PAA-STRIP není klasifikován jako nebezpečný. Lze ho odstranit v běžné biologické čistírně odpadních vod. Pouze pro profesionální použití.

Vývojka pro negativní CtP ofsetové desky AMI CLEAN

Vývojka AMI CLEAN spolehlivě odmývá netisknoucí místa z negativních CtP ofsetových desek typu Amigo. Má velmi dlouhou životnost a netvoří ve vyvolávacím automatu usazeniny. Doporučená dávka pro regeneraci je 30-50 ml/m2 vyvolané plochy. Pouze pro profesionální použití.

Koncentrovaný čistič topných okruhů s hliníkovými prvky ALUNEW

ALUNEW byl původně vyvinut pro čištění topných okruhů. Výborně ale funguje i pro odrezení železných předmětů při renovacích nebo při restaurování. ALUNEW umí vyčistit i mnohé historické mince, zkorodovaný hliník nebo třeba hliníkovou lopatu od ztvrdlého betonu – viz foto.

Topné okruhy se obvykle čistí kyselými čističi. Moderní kotle mají hliníkové výměníky. Hliník je ale kyselými čističi korodován a proto nejdou kyselé čističe použít. ALUNEW je pH neutrální, okruhy vyčistí od rzi i vodního kamene a nepoškodí hliník. Postup: Do topného okruhu se přidá 2,5 - 5% čističe ALUNEW a nechá se zde 6 – 24 hodin za provozu působit. Potom se okruh vypustí, vypláchne a naplní se novou náplní. Rozpouštěním vodního kamene a rzi hodnota pH pomalu stoupá a kapacita čističe se postupně vyčerpává. U velmi zanesených nebo zkorodovaných systémů může být nutné použít 10% roztok ALUNEW nebo čištění opakovat.

Pro odrezení železných předmětů při renovacích nebo při restaurování se používá koncentrace ALUNEW 5 – 10%. Předměty se do roztoku ALUNEW ponoří. Slabá vrstva koroze se rozpustí asi za 1 hodinu, silnější vrstvy za 6 – 12 hodin. Rzí prolezlé archeologické nálezy potřebují dobu působení až 3 dny. Pro hliníkové předměty a mince se obvykle používá doba působení 6 – 24 hodin. Po odrezení je vhodné předměty umýt vodou a kartáčem, vysušit a vyleštit.

ALUNEW není klasifikován jako nebezpečný. Pouze pro profesionální použití.

Hliníková lopata vyčištěná od ztvrdlého betonu
 
Historická kovaná skoba před renovací Historická kovaná skoba po renovaci
 
Archeologický nález před renovací Archeologický nález po renovaci
 
Ocelová podložka nalezená v zemi před restaurováním v čističi ALUNEW. Ocelová podložka nalezená v zemi po restaurování v čističi ALUNEW.
Koncentrovaný čistič disperzních laků, barev a PVAc lepidel DISPERSOL 6

Nabobtnává a uvolňuje zaschlé disperzní laky, barvy a PVAc lepidla. Čistí lakovací jednotky, stroje, nářadí apod. Nepoužívejte koncentrát, neředěný nebude fungovat. Postup: Naneste (ponořte), nechte působit několik minut, setřete tkaninou a umyjte vodou. Pouze pro profesionální použití.

Ředění Použití
1+5 Nejsilnější účinky. Pro silné zaschlé nánosy
1+14 Výborné účinky na zaschlé slabší nánosy
Separační a kluzná kapalina ROLOJET

ROLOJET poskytuje separační, kluzné, zvlhčující a chladící vlastnosti pro přítlačné a vodící válce, nástroje a dráhu v nábytkářských strojích. Nanáší se nejlépe sprejem, nástřik se podle potřeby obnovuje. ROLOJET se postupně odpařuje, houstne a pokrývá povrch separační a kluznou krémovou vrstvou. Odmývá se vodou. Pouze pro profesionální použití.

Koncentrovaný čistič rzi a vodního kamene ACI 10

ACI 10 odstraňuje vodní kámen, rez a usazeniny v topných a chladících okruzích, trubkách, sprchách, toaletách, bazénech atd. Používá se též na čištění mikrosít v čistírnách odpadních vod nebo na čištění chladících okruhů forem. Obsahuje inhibitor koroze. Nepoškozuje ocel, chrom, smalt, měď, plasty, obklady. Návod: Zředěný čistič dle tabulky naneste na čištěné povrchy štětcem nebo sprejem. Nechte krátce působit (nejdéle 5 minut) a důkladně opláchněte vodou. Při silném znečištění postup opakuje a případně použijte kartáč. Nepoužívejte na mramor, pozink, vápenec a beton. Pouze pro profesionální použití.

Použití Ředění
Silné nánosy 3x
Běžné čištění 10x
Údržba, okruhy 50x