Výroba chytré chemie
Vzdělání - výzkum - inovace

Poola

Speciální chemie

Odstraňovač samolepek ANTILABEL

Antilabel rozpouští lepidla samolepících materiálů, asfalt, žvýkačky atd. Je ideální pro snímání samolepící reklamy. Nepoškozuje autolaky, kovy ani většinu plastů. Postup: Naneste štětcem nebo sprejem, zakryjte fólií proti odparu, nechte 2-3 minuty působit, setřete uvolněné lepidlo tkaninou nebo škrabkou a zbytek umyjte vlhkou houbou s mýdlem.

Odstraňovač žvýkaček ANTIGUM

Rozpouští žvýkačky, asfalt, lepidla samolepek atd. Nepoškozuje většinu plastů/laků, poškozuje polystyren. Postup: Položte na žvýkačku kousek buničiny, nakapejte ANTIGUM, zakryjte fólií. Žvýkačka během asi 5 minut nasaje ANTIGUM a změkne. Změklou žvýkačku seškrábněte, mapu po žvýkačce setřete buničinou s ANTIGUMem. Pouze pro profesionální použití.

Koncentrované nízkopěnivé smáčedlo na filmy FILM WET

Koncentrované nízkopěnivé smáčedlo na filmy FILM-WET zabraňuje tvorbě skvrn na usušených filmech. Dávkuje se do poslední prací lázně, obvyklá dávka je 0,2 - 0,3%.

SUPER KONCENTRÁT DO OSTŘIKOVAČE - 100 x

Po 100 násobném zředění vodovodní vodou se používá do ostřikovačů osobních i nákladních aut. Nepoškozuje lak, neobsahuje nemrznoucí přísady. Šetří kapsu i přírodu.

Čistič živičných směsí EKOCLEAN

EKOCLEAN čistí stroje a zařízení na pokládku živičných směsí používaných v silniční technice. Rozpouští asfalt a asfaltové (živičné) směsi. Postup: Naneste/ naplňte zařízení, nechte chvíli působit a vytřete/vypusťte. EKOCLEAN je v přírodě plně biologicky rozložitelný. Není klasifikován jako nebezpečný. Při dlouhodobém působení může narušovat některá gumová těsnění nebo gumové díly. Při potřísnění čističem omyjte vodou a mýdlem. Pouze pro profesionální použití. Při rozlití na zem pozor na uklouznutí.

Čistič hliníkových lamelových výměníků ALUMEL

Hliníkové lamely ve výměnících vzduchu se zalepují mastným prachem, například v potravinářských provozech. Hliník/dural je ale běžnými alkalickými i kyselými čističi korodován a proto nejdou běžné čističe použít. ALUMEL obsahuje silný inhibitor koroze, mastný hliník/dural vyčistí, ale nenaruší. ALUMEL lze úspěšně používat i při čištění hliníkových/duralových dílů v průmyslu a řemesle.

Koncentrovaný čistič rzi a vodního kamene ACI 10

ACI 10 odstraňuje vodní kámen, rez a usazeniny v topných a chladících okruzích, trubkách, sprchách, toaletách, bazénech atd. Používá se též na čištění mikrosít v čistírnách odpadních vod nebo na čištění chladících okruhů forem. Obsahuje inhibitor koroze. Nepoškozuje ocel, chrom, smalt, měď, plasty, obklady. Návod: Zředěný čistič dle tabulky naneste na čištěné povrchy štětcem nebo sprejem. Nechte krátce působit (nejdéle 5 minut) a důkladně opláchněte vodou. Při silném znečištění postup opakuje a případně použijte kartáč. Nepoužívejte na mramor, pozink, vápenec a beton. Pouze pro profesionální použití.

Použití Ředění
Silné nánosy 3x
Běžné čištění 10x
Údržba, okruhy 50x
Koncentrovaný čistič topných okruhů s hliníkovými prvky ALUNEW

ALUNEW byl původně vyvinut pro čištění topných okruhů. Výborně ale funguje i pro odrezení železných předmětů při renovacích nebo při restaurování. ALUNEW umí vyčistit i mnohé historické mince, zkorodovaný hliník nebo třeba hliníkovou lopatu od ztvrdlého betonu – viz foto.

Topné okruhy se obvykle čistí kyselými čističi. Moderní kotle mají hliníkové výměníky. Hliník je ale kyselými čističi korodován a proto nejdou kyselé čističe použít. ALUNEW je pH neutrální, okruhy vyčistí od rzi i vodního kamene a nepoškodí hliník. Postup: Do topného okruhu se přidá 2,5 - 5% čističe ALUNEW a nechá se zde 6 – 24 hodin za provozu působit. Potom se okruh vypustí, vypláchne a naplní se novou náplní. Rozpouštěním vodního kamene a rzi hodnota pH pomalu stoupá a kapacita čističe se postupně vyčerpává. U velmi zanesených nebo zkorodovaných systémů může být nutné použít 10% roztok ALUNEW nebo čištění opakovat.

Pro odrezení železných předmětů při renovacích nebo při restaurování se používá koncentrace ALUNEW 5 – 10%. Předměty se do roztoku ALUNEW ponoří. Slabá vrstva koroze se rozpustí asi za 1 hodinu, silnější vrstvy za 6 – 12 hodin. Rzí prolezlé archeologické nálezy potřebují dobu působení až 3 dny. Pro hliníkové předměty a mince se obvykle používá doba působení 6 – 24 hodin. Po odrezení je vhodné předměty umýt vodou a kartáčem, vysušit a vyleštit.

ALUNEW není klasifikován jako nebezpečný. Pouze pro profesionální použití.

Hliníková lopata vyčištěná od ztvrdlého betonu
 
Historická kovaná skoba před renovací Historická kovaná skoba po renovaci
 
Archeologický nález před renovací Archeologický nález po renovaci
 
Ocelová podložka nalezená v zemi před restaurováním v čističi ALUNEW. Ocelová podložka nalezená v zemi po restaurování v čističi ALUNEW.
Čistič nerezu PROFI

Čistič nerezu PROFI čistí a leští nerezové odsavače par, plochy a předměty. Odstraňuje mastnotu, šmouhy a špínu. Navíc na vyčištěném nerezu zanechává ochranný film.
Postup: Naneste, měkkou tkaninou nerez otírejte a nakonec vyleštěte do sucha. Pouze pro profesionální použití.

Odstraňovač PVC fólií PVC-STRIP

Reklamní fólie na autech časem sluncem degradují a nedají se sloupnout, protože se lámou. Vyvinuli jsme čistič, který fólii nabobtná a zkrabatí. Potom se fólie seškrábne plastovou škrabkou. Nepoškozuje kovy, sklo, PE a kvalitní autolaky. Poškozuje některé plasty, potisky, nátěry a lepidla. Odolnost povrchů předem vyzkoušejte a dodržujte technologické pokyny v technickém listu. Pouze pro profesionální použití.

Ukázka zkrabatělé PVC fólie na autolaku po nasáknutí kapalinou PVC-STRIP.