Polygrafické speciality

Regenerační mléko na válce a gumy ofsetových strojů REMIL

Regenerační mléko REMIL odstraňuje z barevníkových válců i z ofsetových gum ztvrdlou sklovitou kůru, nečistoty z papírů, zbytky barev a vodní kámen. Válce znovu získají hebký matný povrch důležitý pro kvalitní přenos barvy. REMIL je kapalina složená ze dvou vrstev, které se po rozmíchání změní na bílou emulzi. POSTUP: Po normálním umytí válců nastříkejte rozmíchané mléko na válce, nechte válce 3-5 minut točit a vsakující se mléko doplňujte. Nakonec válce opláchněte vodou. Válce takto ošetřujte 1x – 2x týdně.

Ztvrzovač vody pro ofsetový tisk TVRZ II

Ztvrzovač TVRZ II zvyšuje tvrdost příliš měkké vody, například vody získané reverzní osmózou. Obvyklá dávka 0,5 % zvýší tvrdost vody o 1,6 mmol/l = 8,8 °N.

Hydrofil Koncentrovaný hydrofil pro ofsetové desky H 10

Obnovuje hydrofilní vlastnosti znečištěných desek, u nových desek je zlepšuje. Před použitím se ředí vodou 1+9. Ošetřovaná deska se potře a opláchne vodou.

Regenerátor transportních válečků REG

Odstraňuje z gumových transportních válečků a z dalších gumových dílů ztvrdlou sklovitou kůru způsobující prokluzování. Guma znovu získá hebký měkký povrch. Postup: Válečky/díly otírejte tamponem 1-2 minuty.

Čistič válců vyvolávacích automatů ROLL

ROLL umí vyčistit zatvrdlé nerozpustné povlaky z gumových válců oplachové sekce vyvolávacích automatů, což běžné kyselé čističe neumí. POSTUP: Válec se ponoří do čističe. Po asi hodině působení se rozrušené nečistoty rozmyjí kartáčem nebo dřecí PAD houbou na nádobí a umyjí se vodou. Lze použít opakovaně.