Čističe

Čistič CtP ofsetových desek DIGICLEAN

Speciální čistící mléko DIGICLEAN je určeno pro všechny CtP ofsetové desky. Jeho jedinečné složení umožňuje v jedné operaci šetrně odstranit oxidy i barvu z netisknoucích míst a zároveň aktivovat tisknoucí místa. Postup: Promíchaný DIGICLEAN se rozetře houbou a deska se potom setře vlhkou houbou.

Čistič CtP ofsetových desek DIGICLEAN

Balení 1 l s dávkovací tryskou pro snadné používání u tiskového stroje. Speciální čistící mléko DIGICLEAN je určeno pro všechny CtP ofsetové desky. Jeho jedinečné složení umožňuje v jedné operaci šetrně odstranit oxidy i barvu z netisknoucích míst a zároveň aktivovat tisknoucí místa. Postup: Promíchaný DIGICLEAN se rozetře houbou a deska se potom setře vlhkou houbou.

Expres čistič vyvolávacích automatů ofsetových desek C7

Spolehlivě rozpouští vodní kámen a nežádoucí usazeniny ze stěn i z válců vyvolávacího automatu. Doba čištění 10 minut. Expresní účinek, možnost opakovaného použití.

Čistič potahů válců PLYŠ

PLYŠ rozpouští barvu a jiné nečistoty ze všech textilních materiálů potahů válců. Postup: Potahy se nasytí čističem, promnou se a důkladně se vymyjí vodou.

Nepěnivý čistič vodných okruhů ofsetových strojů CIRKUL II

CIRKUL II odstraňuje z vlhčicích okruhů ofsetových strojů nečistoty z papírů, zbytky barev, řasy apod. Ředí se vodou 5x až 10x. Ve vlhčicím okruhu se ředěný CIKUL II nechá nejméně 30 minut cirkulovat a potom se okruh důkladně vypláchne vodou. CIRKUL II je nepěnivý a snadno se vyplachuje.

Čistič válců vyvolávacích automatů ROLL

ROLL umí vyčistit zatvrdlé nerozpustné povlaky z gumových válců oplachové sekce vyvolávacích automatů, což běžné kyselé čističe neumí. POSTUP: Válec se ponoří do čističe. Po asi hodině působení se rozrušené nečistoty rozmyjí kartáčem nebo dřecí PAD houbou na nádobí a umyjí se vodou. Lze použít opakovaně.

Koncentrovaný průmyslový čistič Kalif

KALIF je vysoce hodnotný čistič pro průmysl, lesnictví a řemeslo. Rozpouští mastnoty z motorů, strojů, pryskyřice z řetězových pil a zažranou špínu všeho druhu. Vyčistí pilové kotouče, vrtáky, frézy, plochy/kryty strojů, beton, kámen, zámkovou dlažbu, skla kamen, grily atd. Ředění: 50x pro podlahy, 3x pro běžné použití, koncentrát pro motory a pily. Postup: Naneste, nechte několik minut působit, setřete tkaninou a/nebo opláchněte vodou. Podrobné informace viz technický list.

Odvápňovač válců SAMET

Odvápňovač SAMET odstraňuje z gumových válců vápenatou sklovitou kůru. Má vysokou viskozitu, takže z válců nestéká. Válce znovu získají sametový povrch důležitý pro precizní přenos barvy. Postup: Po normálním umytí válců nastříkejte SAMET na válce, nechte válce několik minut válce točit a opláchněte vodou.

Ecomatic

ECOMATIC II je speciální vodná emulze pro strojní mytí použitých ofsetových desek před jejich archivací. Mycí zařízení se naplní připravkem Ecomatic II zředěným vodou 1 + 1. Dále se postupuje podle návodu k mycímu zařízení.

Čistič UV barev UV EKO

Čistič UV EKO rozpouští a disperguje nevytvrzené UV barvy používané v tisku (ofset, flexotisk apod.) Postup: Čištěné díly se buď otírají nebo ponoří do čističe, vytřou tkaninou a případně opláchnou vodou, podle návodu k tiskovému stroji. Čistič UV EKO není klasifikován jako nebezpečný. Pouze pro profesionální použití. Při potřísnění omýt vodou.